Strony

Anioły są wśród nas

Anioły są wśród nas - Zaradna Mama stara się być takim aniołem, dla kilku osób. Kiedyś Zaradna wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka, gdzie przed Bożym Narodzeniem przygotowuje się paczki dla ubogich rodzin, wg ich potrzeb. Akcja bardzo przypadła Zaradnej do gustu, ale szybko poczuła niedosyt i nie chciała znów czekać rok, aż będzie mogła obdarować potrzebującą rodzinę. 
 Zaradna ze względu na dzieciaki jest ograniczona czasowo i przestrzennie, więc nie mogła dać upustu swojej chęci pomagania i np. zostać wolontariuszem. Zaradna wymyśliła coś innego. Robi paczki dla kilku swoich znajomych. Jednych zna w rzeczywistości, innych tylko wirtualnie. Wysyła je parę razy do roku. Nie są to olbrzymie kartony wyładowane słodyczami, ale rzeczy codziennego użytku, ubranka, kosmetyki, zabawki. U Zaradnej się nie przelewa, ale tez nie jest tak źle, żeby nie mogła się podzielić tym co ma lub kupić dodatkowej rzeczy w trakcie zakupów. I tego też uczy swoje dzieci - dawania prezentów.


Przy okazji zbliżających się Świąt warto pamiętać o tych, którzy są w potrzebie. Rozejrzyjcie się wokoło, wśród znajomych, rodziny bliższej i dalszej. Zrobienie takiej paczki nie rujnuje budżetu, a radość obdarowanego jest bezcenna :-)

8 komentarzy:

 1. Całkowicie się z tobą zgadzam. Ja właśnie posprzątałam w szafach i znalazłam mnóstwo rzeczy, które są jeszcze całkiem dobre, a których ja nie noszę, spakowałam więc wszystko w torbę i w poniedziałek zaniosę do punktu, gdzie przychodzą potrzebujący. Poza tym u nas w parafii zawsze przed świętami jest akcja zbierania żywności dla ubogich rodzin, więc staramy się z mężem zawsze w ten sposób wspierać bliższych i dalszych sąsiadów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super :-) Z tym, że ja wolę sama wysyłać a nie oddawać do punktu zbiórki, bo mam pewność że rzeczy trafią do odpowiednich osób :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń
 2. Oj, bez Aniołów byłoby baaaardzo ciężko.
  Fajnie, ze są tacy ludzie jak Ty:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś ja miałam takiego Anioła obok siebie, teraz staram się być Aniołem dla innych :-)

   Usuń
 3. Bardzo dobry pomysł :) oby takich Aniołów było jak najwięcej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Postępowanie godne naśladowania :) Oby jak najwięcej było takich osób a Świat będzie lepszy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bycie takim Aniołem dla drugiej osoby/rodziny nie jest trudne, wystarczy trochę chęci :-)

   Usuń