Zakręcona jak nakrętka

Zaradna Mama dawno temu usłyszała o akcji, gdzie za plastikowe nakrętki jest kupowany np. sprzęt rehabilitacyjny. Jako, że Zaradna to dociekliwa bestia, nie dawało jej spokoju - jak to sprzęt za nakrętki? Poszperała w internecie i doszła do tego, że i owszem, ale jest to dość spory skrót myślowy. Otóż jakaś osoba/organizacja/szkoła itp. podejmuje się zbierania nakrętek na określony cel. Ludzie przynoszą po kilkanaście/kilkadziesiąt nakrętek i zbiera się tego całkiem spora ilość. Takie nakrętki następnie oddaje się do skupu i są pieniążki na wcześniej założony cel :-) Gdyby ktoś chciał sam wymienić uzbierane przez siebie nakrętki, to nie zarobi wiele, ale jak wiadomo w ilości siła. Każdy z nas pije wodę, soki, mleko - to wszystko ma nakrętki. Zamiast je wyrzucać do śmieci, można je zbierać i co jakiś czas zanieść do punktu zbiórki :-) Zaradna Mama zbiera nakrętki w wielkim słoju do kiszenia ogórków (5L)

Zanim Zaradna odda je do punktu zbiórki to nakrętki służą też jako zabawki, do nauki kolorów, porównywania wielkości, do liczenia, budowania pociągów, jako talerzyki dla ludzików z Lego, albo jako składniki zupy na niby :-)

15 komentarzy:

 1. U mnie w pracy też zbieramy te nakrętki, bardzo fajna akcja i mam nadzieję, że pożyteczna i że ta zbiórka naprawdę przekłada się na pożyteczny cel.

  OdpowiedzUsuń
 2. My tez zbieramy nakrętki i co jakiś czas oddajemy je do szkoły, gdzie prowadzona jest zbiórka. Nic nas to nie kosztuje, a że można jeszcze komuś tym pomóc - to czemu nie? Popieram!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, że tyle osób myśli tak jak ja :-)

   Usuń
 3. Dokładnie! Moje zanoszą do szkoły :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W pracy zbieramy nakretki na masowa skale!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaradna ma podobną wagę co Ambiguity, i podobną ilość kg do zgubienia, no ja postanowiłam 22 :( od miesiąca chodzę na aerobik 2xtyg, dziś byłam u dietetyka, za Ciebie trzymam kciuki

  OdpowiedzUsuń
 6. My zbieramy nakrętki już od kilku lat :)

  OdpowiedzUsuń
 7. My też zbieramy nakrętki i wszyscy z rodziny nam przynoszą ,żeby moje dzieciaki mogły zanieśc je do szkoły gdzie dostają na zachętę punkty od nauczycieli. Im więcej punktów ty lepiej to i dzieci się bardziej starają :)

  OdpowiedzUsuń