Kuchnia jak z Ikei

Zaradna Mama uwielbia mieć w kuchni wszystko w jednakowych słoikach (płatki, kawa, kakao, cukier, ryż, mąka, zioła itp.). Zawsze chciała mieć równy rządek na półce, jak z katalogu Ikei. No właśnie JAK z katalogu Ikei, bo na te ze sklepu nie było jej stać. I wpadła Zaradna na pomysł - kupuje zawsze tą samą kawę i musztardę i zostawia sobie po nich słoiki. Potem wsypuje do nich co chce i drukuje etykietkę :-)

 
 W słoikach po kawie Zaradna trzyma płatki, kakao, ryż, mąkę, cukier itp. a w małych po musztardzie zioła i przyprawy :-) W sklepach jest tyle różnych produktów w słoiczkach do wyboru, że wystarczy dobrać sobie najbardziej pasujący do charakteru kuchni i gotowe :-)

10 komentarzy:

 1. Zaradna mama jest rzeczywiście bardzo zaradna;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja robię podobnie, zawsze kupuje musztardę z tej samej firmy tylko niestety kawy nie pijam a herbat w słoiczkach nie widziałam:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jest masa innych rzeczy w słoikach, grunt to wypatrzyć sobie jakieś ładne :-)

   Usuń
 3. Super pomysł:) A może wrzucisz zdjęcie swojej kolekcji?

  OdpowiedzUsuń
 4. W końcu nie na darmo Zaradna Mama jest Zaradną Mamą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też zbieram słoiczki ale po kawie. Jednak o etykietkach nie pomyślałam. Świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Urządzamy kuchnię i potrzebuję słoiki po kawie Jacobs tej złotej, dużej, ale, że nie pijemy tej kawy, to chciałam kupić lub przyjąć od kogoś. Na pomysł wpadliśmy z mężem wczoraj wieczorem:) Dziś szukam w Necie, ale echo, nikt nie chce oddać. Zaradna, masz jakiś zaradny patent na to?

  Słoiki właśnie z tej kawy stoją bardzo stabilnie postawione do góry dnem - wszystko widać i można postawić sobie w szufladzie - wszystko jak na dłoni.

  OdpowiedzUsuń