Którędy dzidziuś wychodzi z brzucha?

Którędy dzidziuś wychodzi z brzucha? Tym pytaniem niespełna 4 letni synek zaskoczył Zaradną Mamę. Jeszcze w epoce "przeddzieciowej", Zaradna obiecała sobie że nie będzie ściemniała dzieci, nie będzie historyjek o pszczółkach i motylkach, tylko sama prawda. Taaa, w teorii to było świetne postanowienie, jednak jak wytłumaczyć kwestię porodu takiemu maluchowi? Przyjął do wiadomości, że dzidziusie przed porodem mieszkają w brzuszkach u swoich mam, najpierw są maleńkie jak okruszek a potem rosną i w końcu przychodzą na świat. No właśnie którędy???? 

W tym miejscu Zaradna kłania się nisko (bardzoooooo nisko) autorowi popularnego Krecika. 


W ciągu 5 minut filmik przedstawia w bardzo fajny sposób miłość, poczęcie, ciążę i poród :-) A jako, że Zaradna jest po dwóch cesarkach, to po filmiku pokazała dzieciakom bliznę na brzuchu :-) W końcu jej dzieci, właśnie tamtędy przyszły na świat :-) Jeśli macie linki do równie ciekawych filmików, prezentujących trudne tematy (nie tylko poród), to zostawcie namiary w linkach, Zaradna z chęcią je obejrzy razem z dzieciakami :-)

6 komentarzy:

 1. No ja z lekkim niepokojem w sercu czekam na takie pytanie. Zakładać sobie mogę różne odpowiedzi, ale wiem, że jak stanę przed faktem to mi nogi zmiękną ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak jest! Masz w głowie różne scenariusze a jak przychodzi co do czego, to nie wiadomo co powiedzieć :-) Ale postawiłam sobie za cel, że nigdy nie zbędę dziecka słowami, że jest za małe itp. Jak nie wiem co odpowiedzieć, to siadamy do kompa i szybko znajduję coś na Google :-) Na każde pytanie jest odpowiedź :-)

   Usuń
 2. A ja bym tego odcinka nie pokazała w obecnej chwili dziecku, starszemu prędzej:). Widziałam to już kiedyś, ale jakoś mnie nie przekonuje. Tak się zastanawiam co by syn pomyślał oglądając to i stwierdzam, że skojarzyłby poród z robieniem kupki:-p

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi też ten krecik kojarzy się z tym co Annie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziewczyny ale taka jest fizjologia i tu nie ma co się czarować. Niektórzy rodzice mówią że dzieci rodzą się przez pępek. Potem dzieciak robi w szkole wielkie oczy, jak się dowiaduje, że to nieprawda. Autorytet rodziców gwałtownie pikuje w dół. Nie twierdzę, że trzeba malucha uświadomić ze szczegółami jak na wykładzie z anatomii w szkole medycznej, ale też nie ma co udawać że jest inaczej niż w rzeczywistości :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. :) Ktoś powinien serię takich filmików z odpowiedziami na trudne pytania nakręcić :)

  OdpowiedzUsuń