Strony

KUPA

           Zaradna Mama jak każdy rodzic jest świetnie obeznana w temacie zupek, kupek itp. Dzisiaj będzie o KUPIE. Parafrazując słynne zdanie "KUPA jaka jest, każdy widzi". Każdy ją widzi i czuje. Każdy ją robi. Codziennie. 
       Co w tym niezwykłego? Nic, idziemy do łazienki, siadamy na kibelku, po wszystkim spuszczamy wodę i myjemy ręce. Bo myjecie ręce po każdorazowym skorzystaniu z kibelka, prawda???
         To co dla nas jest oczywiste i niewymagające większej uwagi, dla innych może stanowić problem. Problem w dostępie do kanalizacji i bieżącej wody. Problem w braku świadomości o zagrożeniach. Jak wiadomo w kupie są zarazki. A zarazki powodują choroby. W wyniku chorób umiera wiele dzieci. Dzieci takich jak te o których piszemy na blogach i których zdjęcia wrzucamy na FB i NK.
             I co z tego? Ano, to że UNICEF i DOMESTOS zorganizowały akcję mającą na celu poprawę warunków sanitarnych i edukację. UNICEF jest międzynarodową organizacją, DOMESTOS jest liderem na rynku sprzedaży środków czystości, który zgodził się przekazać 5% dochodu ze sprzedaży butelek oznaczonych specjalną zawieszką. I tu jest pole do popisu dla nas - sztandarowych czyścicielek domowych kibelków - stojąc przed wyborem, który żel do toalet wybrać, weźmy ten, z którego część dochodu powędruje do UNICEFu. Akcja trwa do 30 września, jeśli DOMESTOS nie jest naszym faworytem, nie musimy się z nim wiązać na stałe, ale co nam szkodzi kupić butelkę lub dwie? Oto komu możemy pomóc:

UNICEF Kambodża

Pomóc możemy też na inne sposoby, np. informując znajomych a tej akcji. Możemy też przekazać darowiznę, wszystkie szczegóły a także dane i ciekawostki znajdziecie tu:
http://www.rodzice.pl/razemdlazdrowiadzieci
oraz klikając w baner na blogu Zaradnej (u samej góry po prawej stronie).


A skoro już o banerach mowa, pamiętacie o akcji Siemensa? Ta jest skierowana do rodzinnych domów dziecka. Zaradna pomaga jak może, a WY?


15 komentarzy:

 1. Bardzo dobra akcja. Domestos błysnął, aż 5%! Jestem pod wrażeniem. Producenci przeważnie rzucają ochłapy w wysokości 1%, a tu proszę, aż 5:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ile by nie dali, zawsze to na plus :-)

   Usuń
 2. Fajne akcje, z pewnością się włączę !

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że jest coraz więcej akcji tego typu, nie zapominamy, że ludzie gdzie indziej żyją inaczej, mają swoje problemy, których my nawet sobie nie wyobrażamy.
  Zapraszam rownież do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie :-) Dzięki takim akcjom uświadamiam sobie, jakie to szczęście, że żyjemy w Polsce. Niby mogłoby być lepiej, ale trzeba pamiętać, że w wielu miejscach na świecie jest dużo, dużo gorzej.

   Usuń
 4. Popieram i wspieram bo używam Domestosa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie w domu króluje domestos ;) żaden inny środek nie jest tak dobry.

  OdpowiedzUsuń