Imiona i imienniki

O imionach w internecie i na blogach, napisano wiele. Zaradna nie będzie poruszać tematu popularnych czy niepopularnych imion, oraz wyższości jednych nad innymi. Zaradna chce Was zapytać o fajny internetowy imiennik - porządnie zrobiony wykaz imion z ich znaczeniami. Może też być w wersji rozrywkowej, żeby można było się pośmiać, czytając o sobie i swoich najbliższych :-D 
Jeszcze pytanie do Was, czy przed nadaniem dziecku imienia, sprawdzaliście jego znaczenie? Zaradna tak i jedna propozycja imienia dla Młodego odpadła, po bliższym zapoznaniu się z nim :-)

14 komentarzy:

 1. Ja chyba nie będę sprawdzała imion, bo to tak samo jak planowanie ciąży i cech według znaku zodiaku ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja sprawdzałam, ale zupełnie się tym nie przejełam:-p a teraz widze ze oze cś w tym jest?

  OdpowiedzUsuń
 3. tez sprawdzałam, ale tylko dla zabawy, bo imie było już dawno, dawno zaklepane :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ignacy znaczy ognisty, no i wychodzi na to, że trafiliśmy, bo mój synek ma bardzo żywy temperament. Przy wybieraniu imienia kierowałam się między innymi tym by synek dzięki imieniu miał jakiegoś znanego, a najlepiej świętego patrona. Ignacy Loyola i Paderewski bardzo zacni ludzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tez sprawdzalam :)
  Natasza to kobieta pełna temperamentu, która nie potrafi siedzieć w jednym miejscu. Lubi być w centrum wydarzeń i zwracać na siebie uwagę. Ma w sobie mnóstwo uroku, jest wrażliwa i uczuciowa, jednak kiedy trzeba potrafi być też stanowcza. Jest osobą oryginalną i potrafi zaskakiwać. Ma bardzo zmienne nastroje, jest zagadką, którą ciężko odgadnąć. Towarzyska, chętnie przyjmuje gości i jest doskonałą gospodynią oraz wierną żoną. Kocha życie, jednak często pakuje się w różne kłopoty. Natasza łatwo przyzwyczaja się do nowych sytuacji.

  zrodlo:http://imiona.sennik.biz/n/natasza.html

  OdpowiedzUsuń
 6. ooo tak, jak wpadłam na jakieś imię to sprawdzałam bo jednak coś w tym jest :) a najbardziej lubię stronę http://imiona.sennik.biz/ fajne zdrobnienia imion mają :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jasne, że sprawdzałam. Wiele imion ze względu na znaczenie odpadły w przedbiegach. Wierzę w magię imion bo moje i męża określają nas w 100% :) Adresów imienników nie znam, ale gdyby ktoś chciał więcej poczytać o nadawaniu imion zapraszam tu http://carryikurkuma.wordpress.com/2012/07/16/bardzo-dlugi-post-o-nadawaniu-imion-w-polsce/ Pozdrawiam Zaradną!

  OdpowiedzUsuń
 8. Sprawdzałam, ale zawsze takie rzeczy biorę z przymrużeniem oka. Tak jak horoskop, numerologia, czy znaki zodiaku :)

  OdpowiedzUsuń
 9. sprawdzałam :) ale decyzji na podstawie przeczytanych informacji nie podjęłam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. nie znam. nigdy nawet mnie to nie interesowało :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja znaczenie imion dzieciaków sprawdzałam z ciekawości. Upewniałam się jednak czy wybrane przez nas imiona mają świętych patronów - nie chciałam przy chrzcie nadawać imion podwójnych ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdzieś kiedyś widziałyśmy spis popularnych imion na wesoło, ale nie możemy znaleźć go nigdzie :/

  OdpowiedzUsuń