Jak z jednego stroju wyczarować 3

Pamiętacie wpis Zaradnej o strojach karnawałowych? Młody wybrał sobie przebranie za supermana. Kostium wisi w szafie, po kilku dniach Młody wraca z przedszkola z nowiną, że będzie grał króla w przedstawieniu. Co robi Zaradna? Odpina pelerynkę supermenowi i już ma kostium dla króla :-) Jeszcze tylko korona i gotowe ;-)
Mała natomiast może startować do roli czerwonego kapturka, pelerynka jak znalazł ;-) A Wy macie na koncie jakieś fajne przeróbki? Podzielcie się pomysłami.

9 komentarzy:

 1. ja zrobiłam rok temu kostium pirata z niczego w zasadzie http://tominowo.blogspot.com/2012/01/pirat-przebranie-na-bal-karnawaowy.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój będzie w Jasełkach aniołem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. heh stroje i przebrania, to jeszcze przed nami :) ale pewnie sama będę kombinować ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super jest to Partytino, kupiłam u nich strój aniołka na jasełka po Twoim poprzednim wpisie i jestem zachwycona :) Dzięki wielkie i jeszcze pewnie nas czeka kupienie sukienki na bal, więc mamy nadzieje, że będą równie fajne :)
  Dzięki za takie wpisy, bo naprawdę ciężko znaleźć fajne stroje w dobrej cenie, albo chińszczyzna z tesco albo za niebotyczne pieniądze :)
  Marzena

  OdpowiedzUsuń
 5. temat kostiumów jeszcze przede mną ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. w lumpeksach można znaleźć mnóstwo kostiumów za grosze,są też peruki,kapelusze. miki

  OdpowiedzUsuń
 7. u nas przeróbka polegała na ucięciu rękawków ze starej bluzki mamy ( aczkolwiek nadal bardzo dobrze wyglądającej ;) ) , taka cała marszczona była, potem się wzięło zasłonkę z organzy, z dwóch prostokątów zrobiło się rękawki, a z reszty zasłonki odcięło się dwa paski ( kokardy do włosów) , to co zostało było dwoma falbanami w części dolnej sukienki i była lala jak malowana.
  Aha sukienki były oczywiście dwie, bo Mysza ma dwa mysiątka. Większe mysiątko miało pociętą bluzke prababci ;)

  Jedyny wydatek jaki włożyłam to zakup 1 m tiulu który dołozyłam między falbany, aby bardziej teatralnie było ;)

  Efekt można zobaczyć tutaj na pierwszej trójce zdjęć ;) http://tworczyrozgardiaszmyszki.blogspot.com/2012/01/karnawaowo.html

  OdpowiedzUsuń
 8. przeróbek nie mam szyłam strój Józefa i kolejny mnie czeka na bal przebierańców

  OdpowiedzUsuń