Strony

Skoro i tak latamy z aparatem w dłoni

Zaradna Mama bierze udział w akcji:Jeśli jesteście w miejscu, do którego osoby niepełnosprawne mają utrudniony dostęp, dajcie znać. Wystarczy zdjęcie + adres + krótki opis co to za miejsce. W tej akcji nie ma kubeczków, smyczy czy innych gadżetów do rozdania. Nie ma też egzotycznej wycieczki dla zwycięzcy. Mało tego, zwycięzca w ogóle nie będzie wyłoniony. To sygnał, co należy poprawić. Nagrodą będzie zadowolenie osób niepełnosprawnych, że mogą się bez przeszkód dostać do tego miejsca.

Zaradna tak sobie patrzy na ten obrazek i myśli, że równie dobrze mogą się wypowiedzieć mamy z wózkami. Jest masa miejsc, gdzie nie sposób dostać się z wózkiem, chyba że wciągając go po stromych schodach. Skoro i tak latamy z aparatem w dłoni, pstrykając setki sweeetaśnych fotek naszym maluchom, to ustrzelmy też kilka barier architektonicznych :-)

15 komentarzy:

 1. Zaradna, mój mąż jest osobą nie dowidzącą... Barier dla takich osób jest masa. Wczoraj uderzył się w słupek, który był postawiony na chodniku dla nie wieżdżających samochodów. Dobrze, że sobie nic nie zrobił.

  OdpowiedzUsuń
 2. masz rację takich miejsc jest jeszcze dużo za dużo

  OdpowiedzUsuń
 3. Super akcja, włączę się na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super akcja, popieram i będę pstrykać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie do przebicie jest zakaz wstępu do sklepu z wózkiem - spotkałam się z nim w kilku sklepach w Olsztynie kilka lat temu...
  Bardzo ciekawa akcja i niestety potrzebna bo wile jest miejsc, w które ciężko się dostać osobom niepełnosprawnym.

  OdpowiedzUsuń
 6. ja ostatnio obiecałam dziecku (4 lata) pokazać szopkę w kosciele... a że chodzimy we trójkę z maluchem -to musiałam spiącego 3- miesieczniaka wziąc na ręce a wózek porzucić pod kosciołem...

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak jak napisałaś, nie tylko niepełnosprawni, ale rodzice z wózkami też mają problemy... tyle że oni po jakimś czasie o tym zapominają, a niepełnosprawni zostają z barierami na całe życie.
  Coś więcej o akcji, bo na blogu "barierowym" niczego nie znalazłam, a wrzuciłabym info u siebie. Najwyżej powołam się na Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. świetna akcja! z pewnością się przyłączę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja bym musiala każdy obiekt sfotografowac i chyba głównie moją szkołę do której uczeń na wózku nie wjedzie i nawet ciężko byłoby mu pommóc...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie są schody... przed pogotowiem ;-)

   Usuń
 10. Wiesz taka akcja jest dobra tylko szkoda że kazdy narzeka a większość nic nie robi... Ale super że piszesz o takim czymś jeżeli pozwolisz poruszę ten temat na swoim blogu.

  Zapraszam do nas http://nowezycie-aniolek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń