Strony

Nie wywołuj wilka z lasu...

Zaradna wywołała wilka z lasu. Kolejne pismo od naciągacza:


Widzicie podobieństwa z poprzednim?
Przyszło jeszcze jedno pismo, zgodnie z którym, żeby ustrzec się kary grzywny w wysokości od 1000 do 30.000zł, Zaradna powinna szybciutko wpłacić 189zł, w zamian za co dostanie apteczkę. Pismo w tym samym tonie co powyższe - paragrafy, wielkie pieczęcie, szumna nazwa - KRAJOWE CENTRUM BHP. Ci przynajmniej dają apteczkę ;-)

16 komentarzy:

 1. Matko drżyj! zasypią Ciebie makulatura i zapłacisz więcej za wywóz śmieci! Zemsta kreatywnie zarabiających, będzie więc słodka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. albo na tym zarobię, oddając makulaturę do skupu, nie dość, że mnie nie naciągną to jeszcze na nich zarobię :-D

   Usuń
  2. no i widzisz, kurde blaszka, z Zaradną lepiej nie zadzierać ;)

   Usuń
 2. Zaradna, jak tylko zarejestrowałam działalność, dostałam 2 takie pisma pod rząd. Ale nie dałam im się nabrać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miejmy nadzieję, że twoje posty ostrzegą inne osoby.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobrze, że Zaradna o tym informuje. A za tych naciągaczy to policja powinna się zabrać. Szkoda słów na ludzkie dziadostwo.

  OdpowiedzUsuń
 5. O rety znowu! ludzie to mają pomysły na biznes...

  OdpowiedzUsuń
 6. Matko! To jakieś żarty! Ileż jeszcze tych rejestrów może być... Mnie to się nawet wydaje, że przy zakładaniu działalności ktoś powinien ostrzegać o takich "firmach".

  OdpowiedzUsuń
 7. szkoda ze praktycznie nic im nie mozna zrobić:(
  ale dobrze że niektórzy piszą o tym publicznie, pewnie nie jedną uchronią przed wpłatą;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Te pisma naprawdę wyglądają na takie, że to koniecznie trzeba opłacić. Zakręcone osoby, które nie maja pojęcia jakie rejestry są obowiązkowe zapłacą. Albo takie łatwowierne, że jak jest pieczątka i napisane, że to rejestr i jak się nie zapłaci to będzie ogromna kara, więc trzeba zapłacić, bo to przecież musi być prawda. Nikt by tak nie oszukiwał. A jednak oszukuje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe czy apteczka faktycznie by się Wam jakaś dostała ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe ile jeszcze papiórków dostaniesz ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja wczoraj otrzymałam takie pisma z RDGIF oraz CEDGIF, adresy obu pseudo firm w Warszawie, a na kopercie pieczęć Urzędu Pocztowego z Łodzi, brak informacji za co to niby mam płacić, brak nr tel kontaktowego i mój NIP w tytule przelewu wzmogły moją czujność, a już już miałam płacić, bo napisali, że "nieuregulowanie wpłaty poskutkuje nie wpisaniem DG do rejestru"...A o to przecież mi chodziło by od 01.06 zarejestrować swoją DG. :) I jeszcze do męża powiedziałam "Ale oszuści. Wszędzie trąbili, że rejestracja firmy jest darmowa, a teraz każą mi zapłacić!" No i jak usiadłam zrobić przelew to mnie oświeciło, że firmę rejestrowałam w CEIDG, a nie żadnym CEDGIF czy RDGIF...
  Sprawę próby popełnienia przestępstwa zgłosiłam dzisiaj na komendzie policji. Oskarżyłam ich o świadome wprowadzanie w błąd w celu wyłudzenia pieniędzy.
  Gratuluję Zaradności :)
  Pozdrwaiam
  Gabi
  www.zapomnianezabawki.pl

  OdpowiedzUsuń