Strony

Wariacje na temat VarioPerfect

Zaradna Mama w ramach testów miała wypróbować opcję TimePerfect. O ile opcja EcoPerfect (oszczędzająca ilość zużytego prądu ale wydłużająca czas prania) od razu przypadła jej do gustu, o tyle uznała, że z TimePerfect poza testem nie będzie korzystać. Jak to jednak z planami bywa, życie szybko je weryfikuje. 
Kiedy Maluchy wróciły z Zaradnym z majówki na wsi, Zaradna padła. Brudne ciuchy, bardzo brudne ciuchy i przeraźliwie brudne ciuchy. Te co były czyste (niby) też od razu powędrowały do pralki, bo były razem spakowane z ubłoconymi...

Tak na dobrą sprawę Zaradna nawet nie bawiła się w rozdzielanie ich czy segregowanie wg plam. Zastosowała standardowy podział na kolory i sru do pralki, żeby wyschły do poniedziałku. Jeden załadunek siup, potem drugi i jeszcze kolejny. Gdyby je prać na oszczędnie to zajęłoby to ze dwa dni. Wcisnęła więc Zaradna guzik i tadam - jedno pranie gotowe w godzinkę. Dodajmy do tego wirowanie na 1600 i wyjmujemy prawie suche ciuchy. Wiecie, że Zaradna nie pieje z zachwytu z byle powodu - tym razem też nie, bo po takim wirowaniu, to nie da się ich włożyć bez prasowania. Nie ma ideałów, ale w tym wypadku można wybrać, czy zależy nam na czasie czy możemy bez pośpiechu prać na oszczędnym programie.
Na poniższych zdjęciach widać, jak zmieniają się parametry prania w zależności od wybranej opcji.

Standardowe ustawienia, żadna z opcji (EcoPerfect/TimePerfect nie jest aktywna, przewidywany czas prania 2.31h)


 Aktywna opcja EcoPerfect - przewidywany czas prania 3.25h


 Aktywna opcjaTimePerfect - przewidywany czas prania1.06h


Mija okres testowania pralki, w ostatnim wpisie Zaradna podsumuje wszystkie zalety i wady pralki Bosch WAY32740PL

6 komentarzy:

 1. Przypomniała mi się Twoja pralka, gdy ostatnio na warsztatach parentingowych pojawiła się ekipa z pralką innej firmy, która pokazywała, jak wspaniałą pianę maszyna potrafi wytworzyć. Plaga czy po prostu producenci chwytają się już wszelkich sposobów na reklamę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hihi, reklama dźwignią handlu, ale wiesz, że na naszym szkoleniu u Boscha było, że w trakcie prania, piana nie powinna być widoczna?

   Usuń
 2. Ja zawsze włączam pranie na godzinkę (kolory na 40 stopni, białe na 60). I teraz tak się zastanowiłam, co to za program. Przeczytałam w instrukcji, że jest to program szybkie pranie 29 minut (więcej minut, bo więcej stopni). Jak dostanę rachunek za prąd to padnę na zawał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja unikałam jak ognia długich programów, bo uważałam, że skoro pralka pierze przez 3 godziny, to zżera masakrycznie dużo prądu. Okazuje się, że owszem pobiera cały ten czas prąd, ale nie taką samą ilość. Więcej bierze do podgrzania wody, mniej do płukania i samego "kręcenia" :-)

   Usuń
 3. nie wiem jak inni, ale ja mam już dość tych reklam pralki - cofam subskrybcję :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wyrażając zgodę na określoną formę współpracy - organizacja konkursów z nagrodami fundowanymi przez sponsora, testowanie produktów itp., bloger jest zobowiązany do określonej ilości wpisów na dany temat.
   Uważnie dobieram oferty, tak żeby opisywany przedmiot był w kręgu zainteresowań zarówno moich, jak i czytelników. Może spotkamy się w wirtualnym świecie przy okazji poruszania innego tematu :-) Pozdrawiam!

   Usuń