"wyrabianie normy" na dniówce, przez policję

Dzisiejszy poranek przywitał Zaradną słowami:
- trzeba ludzi z rana postraszyć
Miejsce - uliczka pod przeszkolem
Aktor jednej kwestii - policjant z drogówki
Puenta - Zaradna nie musi pić kawy. Przez tydzień...
Zaradna nie nabroiła, nie złamała żadnego przepisu, na własnej skórze przekonała się, co znaczy "wyrabianie normy" na dniówce, przez policję. Sporo tak potraktowanych ludzi, pewnie jest skłonnych przyznać się do wszystkiego, na szczęście Zaradna ma zahartowany tyłek, nie mniej nerwy są :-(
A to wczoraj był 13....

9 komentarzy:

 1. Nie szkodzi, że 13, takie rzeczy zdarzyły się i przedwczoraj i dzieją się dzisiaj. Tylko szkoda, że tak to wygląda. Niech idą wyrabiać normy tam, gdzie jest to uzasadnione.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak widać dobrze mieć zahartowany tyłek. Bo normy są, były i będą i Policja musi dorzucić pare groszy z mandatów do budżetu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda mówić, norma normą ...

  OdpowiedzUsuń
 4. ale co? legitymował Cię? dmuchałaś? palcem do nosa musiałaś trafiać??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcieli mi wlepić mandat za jazdę pod prąd. Sęk w tym, że pół uliczki jest jednokierunkowe, a pół dwukierunkowe. Przedszkole, jest na styku. Ja zaparkowałam jeszcze na odcinku dwukierunkowym i jak odstawiłam dzieciaki to zawróciłam i wtedy mnie zatrzymali, że niby jechałam pod prąd od początku uliczki.
   Dodam, że taki dziwny podział jest dopiero od niedawna, bo całe lata ta uliczka była dwukierunkowa i masę ludzi jeździ na pamięć, więc nieźle koszą. Ja wiem o tym i specjalnie pilnuję się, gdzie stawiam auto a oni i tak chcieli mnie ukarać.

   Usuń
  2. A nóż widelec jakiegoś niedoinformowanego naciągną...

   Usuń
  3. Jezu, ja to bym się w tym nie połapała... Pół ulicy tak, a pół inaczej? :O

   Usuń
  4. Dokładnie tak. Ulica o jednakowej szerokości, do przedszkola jest dwukierunkowa, od jednokierunkowa. Właśnie na nieuwadze kierowców policja wlepia mandaty. I ok, jesli ktoś rzeczywiście jechał pod prąd, ale ja byłam tylko na tym dwukierunkowym odcinku.

   Usuń
 5. skoro piszesz, że chcieli to znaczy, że nie ukarali:)
  hurra zatem :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń