Strony

Sponsorzy ostatnio rozpieszczają Zaradną i Was.

Sponsorzy ostatnio rozpieszczają Zaradną i Was. Dopiero co zostały ogłoszone wyniki z jednego konkursu a tu Bosch zaprasza Was do kolejnej zabawy. Pewnie każda z Was ma wiele patentów na temat - „Jak najskuteczniej nauczyć swoje dziecko energooszczędności”?

Nagrodami w konkursie są zestawy gadżetów od marki Bosch. Zestaw konkursowy zawiera piankowy zestaw rycerza z filmu „Zielonego Królestwa” oraz kubek do malowania.


Zadanie konkursowe tym razem dla rodziców. Rachunek za prąd jest jednym z najwyższych w domu, co robicie żeby nie mieć palpitacji opłacając go i jak uczycie swoje dzieci oszczędzania energii? Zaradni wybiorą pięć najciekawszych odpowiedzi a Bosch wyśle ich autorom powyższe zestawy. Zasady prościutkie - opisujecie swoje propozycje w komentarzach pod tym wpisem, w maksymalnie trzech zdaniach. Uwaga, jedna osoba - jeden pomysł. Macie czas do 19.06 więc nie ma pośpiechu. Wyniki będą ogłoszone 21.06. W międzyczasie Zaradna zaprasza Was na Fanpage Boscha na FB , gdzie możecie podejrzeć pomysły innych rodziców a także wygrać sprzęt AGD (energooszczędny oczywiście) :-)

15 komentarzy:

 1. Po prostu rozmawiam, pokazuje straty i korzyści z tego płynące, Nie kary, w końcu każdy kiedyś był dzieckiem i się uczył egzystencji na świecie. Obecnie Konstanty ma 8 lat Ignacy 10 lat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sprzęt elektroniczny, z którego nie korzystamy - wyłączamy;
  I niczego nigdy na noc w trybie czuwania - nie zostawiamy!
  Żarówek w każdym pomieszczeniu energooszczędnych - używamy,
  A kiedy mrok nie otula mieszkania - światła nie włączamy!
  Jeśli wychodzimy z pomieszczenia - o wyłączeniu pamiętamy,
  I z tymi radami rachunek za prąd opłacić - radę damy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaradna Mamo ten konkurs jest super akurat odpowiedziałam u innej już blogerki, mam jednak prośbę, przepraszam za upierdliwość, niestety już kilka osób i ja doliczyliśmy się więcej głosów dla Stokrtoki małej....12 miała kilka podwójncyh po odjęciu ich wychodzi mi więcej dla Stokroty, ja wiem, ze to tylko konkurs i w ogole już męczę ale proszę o przeliczenie głosów!!!!tym bardziej, ze nie tylko ja wyliczyłam więcej dla 5!!!!!!! proszę o odpowiedź w tej sprawie!:*

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziecko w zasadzie większości rzeczy uczy się przez obserwację i naśladownictwo, dlatego staramy się, aby nasze zachowanie dawało naszej córce dobry przykład. Tak dzieje się również w przypadku tematu energooszczędności. W tej Klusencja ma 2 lata, i wie, że w dzień nie zapalamy światła, że gasimy światło, jeśli nie ma nas w pomieszczeniu, i że najfajniejsze są te żarówki "z pętelką" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oszczędności w pokojach:gasimy światła w pomieszczeniach gdzie nas nie ma, zakładamy żarówki energooszczędne, urządzenia elektryczne podpinamy do przedłużacza z włącznikami dla każdego urządzenia oddzielnie(np. nie oglądamy Tv to pstryk wyłączamy a jednocześnie radio gra). Oszczędności w kuchni: robimy np.pieczone mięsko to ziemniaczki też pieczemy w piekarniku (za jednym zamachem), dbamy o to by zamrażalnik nie był oblodzony (zużywa więcej prądu), wody w czajniku gotujemy tylko tyle ile potrzebujemy nie cały dzbanek, naczynia myjemy w zmywarce (oszczędzamy prąd, wodę i ręce). Łazienka: pierzemy gdy bęben jest pełny w ilości ok 3/4, w temp. 20-40 stopnie (dobry płyn i niska temp. daje taki efekt jak pranie w 60-90 stopni)

  OdpowiedzUsuń
 6. u mnie sprawdza się taka metoda:
  oszczędzając prąd zbieramy pieniążki do skarbonki a za zaoszczędzone pieniążki jedziemy na wymarzone wakacje.Od wielu lat działa nawet syn mnie czasami pyta jeśli nie zgaszę światła czy chcę jechać na wakacje.pozdrawiam kasia bulekh@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. U nas w domu rachunki za prąd są w sumie najmniejsze ze wszystkich rachunków. Nie robię nic szczególnego. Małżonek powymieniał wszystkie żarówki na energooszczędne, oszczędzamy wodę więc junkers pobiera mniej prądu. W telewizji lecą non stop bajki ale chłop stwierdził, że mamy też jakiś oszczędny tryb włączony więc też mało pobiera. Pralka nawala non stop ale w programie szybkie trzydzieści. Zagonić męża do odkurzania ciężko więc odkurzać nie pożera za dużo :) Gasimy światło gdzie tylko popadnie i chodzimy wcześnie spać :) Pozdrawiam gorąco:) KateP80@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. W pomieszczeniach, w których nie przebywamy, wyłączamy światło.
  Ponieważ dzieci są jeszcze małe (3-6 lat), dużo czasu spędzamy w salonie połączonym z kuchnią, więc staramy się korzystać z jak najmniejszej ilości źródeł światła i wyłączać nieużywany sprzęt typu telewizor, ładowarki do telefonu/laptopa itp.
  Żarówki stosujemy energooszczędne, któe mają długą żywotność.
  Tłumaczę dzieciom, że jeśli będziemy świecić światła wszędzie w domu, to zapłącimy bardzo dużo pieniążków i nie będziemy mieć na... (jedzenie, kolorowanki, lody-zależy, co akurat jest na topie i najbardziej przemówi do dzieci).

  OdpowiedzUsuń
 9. Tylko i wyłącznie wytłumaczenie i własny przykład. Syn ma 5 lat i przypomina innym dorosłym o zgaszeniu światła itp. Efekt? Mam najniższe rachunki w całej rodzinie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Najskuteczniej przez swoje zachowanie-dawanie dobrego przykładu, dzieci lubią naśladować dorosłych więc jest to dobry sposób na naukę oszczędzania, można również przez zabawę i tłumaczenie-opowiadanie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bajek mało oglądamy, za to książeczki czytamy.
  Szybko spać się kładziemy i światła nie potrzebujemy.
  Prąd oszczędzamy i na cukiereczki zawsze mamy. :0

  OdpowiedzUsuń
 12. Zuzanna ma 6 lat i ostatnio wybrałam się z nią do sklepu w celu zakupienia żarówek Led do jej pokoju, pomagała mi je wybierać, zadawała milion pytań.... no i w domu ma bardzo ważne i odpowiedzialne stanowisko, jak wychodzimy to Ona sprawdza czy telewizor, radio i światła są po wyłączane... wie co to środowisko i że trzeba o nie dbać :0)

  OdpowiedzUsuń
 13. Gdy świeci się światło w łazience, zamiast krzyczeć: no kto znowu to zostawił i sama gasić, po prostu powiedz Domi światło, a efekt będzie natychmiastowy. Można również wyznaczyć dyżury godzinne korzystania np. z komputera (przykład: od 16: 18 i 19-21)

  OdpowiedzUsuń