Najlepsza reklama przedszkola?

Zaradna musiała podpisać papiery w przedszkolu, poszła tam z Maluchami. Najlepsza reklama przedszkola? Dzieciaki chcą tam wrócić jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wracają więc od poniedziałku :-)

Przedszkole udało się Zaradnym jak nic. Dyrektorka, wychowawczynie, salowe, ogrodnik - każdy tam jest przyjaźnie nastawiony do dzieci. Nie budynek, nie zabawki ale właśnie ludzie tworzą klimat tego miejsca.
Zaradna jako dziecko przeżyła traumę przedszkolną. To były inne czasy, szkoda do tego wracać. Los zwrócił jej dzieciom z nawiązką :-)

Jakie Wy macie doświadczenia ze żłobkami i przedszkolami? Więcej plusów czy minusów?
 
* Przedszkole jest państwowe

8 komentarzy:

 1. Panstwowe przedszkole bylo fantastyczne (sensowna dyrekcja, cudowna opieka, pozostaly personel tez, poklozenie i teren super. )natomiast prywatne prawie porazka- ratowaly sytuacje opiekunki, ale zarzadzanie (rzadzila kucharka) kontakt dyrektorki z rodzicami( roszczeniowy mamy placic i sie nie wychylac) i polozenie okropne. Na szczescie krotko tam byly.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Tata, za szybko po mnie przyszedłeś. Może wrócisz do pracy ? Wczoraj przyjdź później !"

  Dzisiaj/wczoraj/juto są jeszcze pojęciami nie do końca rozróżnialnymi.

  I wszystko na temat :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właściwie to ciężko powiedzieć, bo mój syn niby lubi, ale "mamo szybko po mnie przyjdź". Po dłuższych niebytach to jakiś horror. Wygląda na to, że jednak nie za bardzo lubi. młodsza do żłobka chodzi bez protestów. myślę, że Młody też wolał żłobek, bo nieraz zdarzało się, że kazał mi iść najpierw po siostrę.

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas nie było za wesoło... Jedna z pań miała tak mocny głos, aż przerażała dzieci, swojego synka musiałam zabrać, bo się jej bał...

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam młodsze rodzeństwo, które wyszły z przedszkola. Bardzo im się tam podobało i chętnie chodzili ; )

  OdpowiedzUsuń
 6. państwowe - opieka super, fajne panie, zajęcia, rytm dnia :) jeszcze nie zdarzyło się, żeby nie chciała tam iść :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z przedszkolem jeszcze nic wspólnego nie mamy, ale żłobek bardzo sobie chwalę (prywatny)

  OdpowiedzUsuń