Strony

Zmywarkowa zagadka

Dzieciaki wracają od dziadków z wakacji, więc co jest w domu najpotrzebniejsze?
Pralka. Ta już jest. Na drugim miejscu - zmywarka. Z tą był kłopot. Staruszka Zaradnej wyzionęła ducha, panowie wywieźli ją na zmywarkowy cmentarz a Zaradna z przerażeniem patrzyła na swój maleńki i niefunkcjonalny zlew. Ulubiona firma nie prowadzi akurat żadnej kampanii, w której można by dostać sprzęt agd w rozliczeniu, trzeba było więc siąść przy kompie i porównać modele, funkcje i przede wszystkim ceny. Zaradna brała pod uwagę tylko dwie marki: AEG (stara zmywarka tej firmy była świetna) i Bosch (firma, którą Zaradna darzy olbrzymią sympatią i nawet bez udziału w ich kampanii, poleca produkty wszem i wobec). Głównym ograniczeniem były finanse - max 1500zł. Zaradna wybrała dwa modele:

AEG F5502PM0

  Bosch SMS50D38EU

Obie zmywarki są w podobnej kategorii cenowej. Obie są proste, bez bajerów (im mniej funkcji, tym mniej się może w nich zepsuć). Jedna, tylko jedna funkcja zdecydowała o wyborze urządzenia, ciekawe, czy zgadniecie, która? No i który model trafił pod strzechę Zaradnej?
P.S. Już w pierwszym dniu Zaradna poczuła różnicę między sprzętem z górnej półki, a z dolnej, ale o tym będzie w kolejnym wpisie.

14 komentarzy:

 1. AEG wygrało programowanie bez bajerów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę zmywarki. U mnie w kuchni niestety nie ma miejsca na taki rarytas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. stawiam na AEG ze względu na możliwość opóźnionego startu

  OdpowiedzUsuń
 4. Obstawiam opcję błyskawicznego mycia ;) No, ja bym taką wybrała :) Bo pewnie jeszcze nie stworzyli takiej co to się sama wypakuje... Bosch?

  OdpowiedzUsuń
 5. wybrałam Boscha
  AntiFingerprint - specjalna powłoka chroniąca front przed odciskami palców
  - nie nawidzę wycierać non stop paluchów na inox-ie

  OdpowiedzUsuń
 6. Bosch? Mamy Boscha jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem Bosch.
  Bo jest z górnej półki i "pewniejszy". Poza tym mając wyrobione znajomości w Boschu, w razie ewentualnej reklamacji będzie łatwiej coś załatwić ;)

  Poza tym
  -zużywa mniej wody
  - ma więcej programów
  - czujnik AquaSensor

  - i najważniejsze (dla mnie): posiada funkcję 1/2 wsadu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bosch Zaradna wybrała? Jest prosta jak budowa cepa, ma jedno pokrętło i jeden przycisk, 4 programy i połowę załadunku. Mam taką- nietety nie domywa- ale to chyba kwestia twardej wody u na, stary elektrolux domył nawet przypalone garnki, nie był energo, wodo i nie-wiadomoc-co oszczędny ale za to skuteczny. ehhh ta dzisiejsza technika ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ustawialaś twardość wody? Jak podłączaliśmy naszego Boscha zadzwoniliśmy do wodociągów, podali nam twardość i tam się w parametrach ustawia dawkowanie soli w zależności od twardości wody.

   Usuń
  2. Ustawiałam, sypie sól i do tego tabletki wszystko w jednym a i tak nie domywa czasami

   Usuń
 9. czyżby miała funkcję mycia zabawek :)

  OdpowiedzUsuń
 10. my mamy elektroluxa i jesteśmy nią zachwyceni - to moja najlepsza przyjaciółka ;) obstawiam AEG :)

  OdpowiedzUsuń