Strony

Wasze (i nasze) zdrowie Kochani!

Długi weekend nie jest zły. Ba, żaden weekend nie jest zły. Można dłużej pospać, pochodzić w piżamie a co najważniejsze po prostu pobyć ze sobą. Zaradna została zaproszona przez Tymbark do podzielenia się swoimi weekendowymi zwyczajami śniadaniowymi. Wg badań ponad 91 proc. Polaków jada śniadania (niestety Zaradna jest w pozostałych 9%). Poza tym Polacy inaczej komponują pierwszy posiłek w zależności od dnia tygodnia:

W sumie nic dziwnego, w tygodniu o świcie Zaradna ma szał w oczach, pędzi do pracy, dzieciaki odstawia do przedszkola a pierwszy posiłek czasem je dopiero po pracy. Dzieci w przedszkolu mają zróżnicowane jedzenie ale przy stawce żywieniowej w kwocie 4,50zł / dzień też nie ma co wymagać cudów. Na szczęście przychodzi weekend :-) Badanie jednoznacznie wykazało, że istnieją tzw. dwa śniadania Polaków i to właśnie to weekendowe wygląda tak, jak chcielibyśmy, aby wyglądało nasze śniadanie przez siedem dni w tygodniu. I dokładnie tak jest, przez te dwa dni Zaradni żyją niemal jak w reklamie:


Jedzą razem, zdrowo i bez pośpiechu.
Dietetycy zalecają spożywanie 5 porcji owoców/warzyw dziennie. Łatwo mówić ale pokażcie Zaradnej rodziny, które codziennie spożywają idealnie zbilansowane posiłki. Teoria to jedno i chociaż wszyscy znamy podstawy zdrowego żywienia to trudno to wprowadzić w życie. Jak niemal we wszystkich dziedzinach życia można stosować zamiennik. Szklanka soku to odpowiednik jednej porcji owoców lub warzyw.
Jeśli się przyjrzycie zdjęciu, to każdy ma inny sok, Młody preferuje jabłkowy, Mała multiwitaminę a Zaradni pomarańczę. Dla każdego coś zdrowego :-)
Kończąc ten wpis: Wasze zdrowie!

7 komentarzy:

 1. Zaradna 5 porcji warzyw dziennie tak ale nie owoców ;) to nie są równoznaczne produkty i jeśli sok to wyciskany najlepiej a nie chemię z kartonika.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zdrowa dieta powinna zawierać 5 porcji warzyw, owoców, soków, oczywiście zróżnicowanych. Soki jak najbardziej naturalne, nie nafaszerowane chemią, stąd kampania Tymbarka, który wypuścił serię soków 100% i rzeczywiście mają taki skład :-)

   Usuń
 2. Wiadomo, w weekend najwięcej czasu, żeby porządnie zjeść śniadanie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zjeść, polenić się, ponadrabiać zaległości z tygodnia, weekendy sa the best :-D

   Usuń
 3. śniadanie wygląda apetycznie, ale raczej zamiast soków dałabym dzieciom do picia kawę inkę bądż owocowa herbatę .. najważniejsze jest rozgrzanie żołądka z rana :)

  OdpowiedzUsuń