Strony

Zaradna daje, dawajcie i Wy


Większość z nas lada dzień będzie rozliczać podatek za 2013 rok. Pamiętajcie o osobach, które mają w życiu bardziej pod górę niż my. Nie złośćmy się na zasypywanie prośbami o 1% podatku, nawet jak dostajemy ich całą masę. To nie jest spam, to wołanie o pomoc a najbliższe dni to czas, kiedy ważą się losy ludzi w potrzebie. Od tego do ilu osób uda się im dotrzeć zależą ich losy, losy ich dzieci w kolejnym roku. Od tego ile osób odpowie na taki apel zależy ile lekarstw, zabiegów, turnusów rehabilitacyjnych będą mogli opłacić. Pamiętajcie, że zdrowie i sprawność nie są nam dane na zawsze. Każdy z nas może ulec wypadkowi, zachorować i w przyszłym roku rozsyłać prośby o wsparcie.

9 komentarzy:

 1. iM WIĘCEJ 1% TYM WIĘCEJ ZYSKU DLA cIEBIE BO PRZECIEZ W TEJ BRAŃŻY DZIAŁASZ.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Działam w branży seniorów i niepełnosprawnych i jestem z tego dumna :-) Mój zysk nie jest w żaden sposób skorelowany z 1%, tak samo jak zysk dealera samochodów nie zależy od wysokości podatku drogowego ;-)

   Usuń
  2. Ręce mi opadają jak czytam o ludzkiej podłości. I oczywiscie ta odwaga...i anonim. Krew mnie zalewa, no!

   Usuń
  3. Na szczęście takie hasła mnie nie ruszają, to jak oskarżanie piekarza, że się na głodzie dorabia :-D

   Usuń
 2. Zaradna, popieram! Nie oddawajmy 1% państwu. Jest tylu potrzebujących...

  Natomiast anonim... żenada!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie. Przecież ten 1% nic nas nie kosztuje. Ja z sentymentu co roku przekazuję na moją podstawówkę. Fajne rzeczy dla dzieciaków robią.

  OdpowiedzUsuń
 4. podatek dla potrzebujących chorych jasna sprawa :) bardzo fajna inicjatywa kto tylko może niech oddaje bo warto :)
  ale denerwuje mnie bo coraz częściej o ten 1% proszą tak naprawde nie potrzebujący np zespół piłkarzy, zespół śpiewaków itp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszą organizacje pożytku publicznego. "Zespół piłkarzy" to klub, który prowadzi treningi dla dzieci. Kluby sportowe są organizacjami pożytku publicznego, podobnie jak szczepy harcerskie, biblioteki etc. 1 proc. nie musi być przeznaczany na leczenie chorych dzieci, jest wiele celów, które można w ten sposób wesprzeć.

   Usuń
 5. Kiedyś my możemy potrzebować pomocy dlatego Warto Pomagać!
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń