Strony

Nietypowe ... święta

Internety są pełne pisanek, baranków i wystylizowanych koszyczków. Zaradna świąt jako takich nie obchodzi ale w pełni korzysta z uroków długiego weekendu. Wpakowała swoją zgraję do pociągu i wysłała w siną dal (czyt. na wieś). 
Teraz napawa się ciszą i spokojem, wcina lody w likierowej polewie (a w zasadzie likier z domieszką lodów), ogląda babskie programy w tv i robi remanent w garderobie.
Plusy:
zero napinki, wymuszonych uśmiechów przy stole
nienaruszony budżet
cisza, spokój, idealne warunki do odpoczynku i pracy
dzieciaki hasają po wsi na świeżym powietrzu
chłopina daje się rozpieszczać pod skrzydłami swojej mamusi
Minusy:
brak
A Wy robicie coś nie idącego w parze z tradycją Świąt Wielkanocnych?

8 komentarzy:

 1. Nie chodzę do kościoła i nie święcę pokarmu w koszyczkach, po prostu spędzam czas z rodziną. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja skłaniam się do wyjazdów za granice wtedy. do ciepełka. nad morze. na biały piasek. jestem już całkiem przekonana i tylko budżet mnie trzyma w ryzach :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Święcę pokarmy, chodzę do Kościoła i uwielbiam spotkania z rodziną jeśli Ona lubi spotkania ze mną :-) Uwielbiam Święta ale znajduję w nich czas i dla siebie i na wiosenny spacer i na wszystko na co mam ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie koszyczek jest, kościół tez ale bez rodzinnych nasiadowek z domu do domu...
  Tylko ja maz i córeczki czas tylko dla nas, a nietypowa zasada sa to dni bez telewizji spędzone na spacerach, zabawach, grach planszowych i rozmowach,na ktore na co dzien nie ma aż tak dużo czasu...polecam

  OdpowiedzUsuń
 5. A Mama "Chłopiny" też świąt nie obchodzi ? Pytam z ciekawości ,bo u nas by to nie przeszło.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hehe i do czego to dochodzi, że najlepsze co może spotkać "szczęśliwą" żonę, matkę - to pozbycie się z domu dzieci i męża i to aż na 4 dni... Masakra i Kompletna Porażka !!!! i to jeszcze w długi weekend, który właśnie winno poświęcić się rodzinne - nawet jeśli się nie jest wierzącym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet najszczęśliwsza i najbardziej spełniona matka/ żona powinna kiedyś odpocząć i znowu być panią swojego czasu. Poza tym ,żeby docenić to co się ma trzeba nieraz zatęsknić.
   Łatwo krytykować.

   Usuń
  2. Każdy człowiek potrzebuje "chwili dla siebie". Gdy jest się matką jest to bardzo trudne, bo opieka nad dziećmi (zwłaszcza tymi małymi) trwa 24h na dobę i moment gdy można "wyrwać" dla siebie kilka dni (lub kilka godzin) i złapać oddech są bezcenne - pozwalają nabrać dystansu do swojego życia, rodziny, odpocząć od codziennych problemów. Warto pamiętać, że wypoczęta i zadowolona mama to wspaniała i energiczna mama.

   Usuń