Strony

Jak rzucić palenie w jeden dzień?

Jak rzucić palenie w jeden dzień? Zaradnej się udało i to w trzy godziny.
Zaradna ostatnimi czasy popalała w chwilach stresu. Niby nie dużo, bo raptem paczkę na tydzień, ale biorąc pod uwagę cenę papierosów, to wychodzi spora kwota na miesiąc. Można by z tego jakiś rachunek opłacić. Próbowała kilka razy sama odstawić papierosy, ale ciągle do nich wracała. Postanowiła wspomóc się farmakologicznie.
Zaradna poprosiła w aptece o najskuteczniejszy środek dla palaczy. Babeczka poleciła plastry z największą dawką nikotyny i powiedziała, że wraz z upływem czasu, schodzi się na coraz mniejsze dawki. Zaradnej wydało się to logiczne, w końcu z niektórymi lekami robi się tak samo, żeby uniknąć zespołu odstawiennego.
Przyszła Zaradna do domu, nakleiła plaster i zajęła się swoimi obowiązkami. Po ok. dwóch godzinach zaczęła się źle czuć, ból brzucha, zawroty głowy, mdłości. To wersja dla wrażliwych ;-) W rzeczywistości to Zaradna nie wychodziła z łazienki, rzygając dalej niż widziała. Jak się pewnie domyślacie - doszło do zatrucia nikotyną. Babka w aptece sprzedała Zaradnej plastry z dawką, która jest odpowiednia dla osoby, która wypala po dwie paczki dziennie a nie jedną tygodniowo, w dodatku super light....
Jedno jest pewne, Zaradna papierosa już nie weźmie do ust. Never ever again. Nie dla niej takie "atrakcje.

5 komentarzy:

 1. mój dziadek palił bardzo dużo. aż pewnego dnia postanowił sobie, że przestanie. i przestał. tak po prostu. minęło ze 40 lat, a on wciąż nie pali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szacun dla dziadka, taka silna wola to skarb!

   Usuń
 2. Ja miałam to samo. Na drugi dzień już nie pamiętałam jak rzygałam i paliłam dalej. Jestem przypadkiem beznadziejnym :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mi na samą myśl o fajce powracają mdłości

   Usuń
 3. Mnie wystarczyło, że zaszłam w ciążę ;) Rzuciłam z dniem zobaczenia dwóch kresek na teście ;)

  OdpowiedzUsuń