Strony

Co jest najpiękniejszym prezentem, jaki dzieciaki będą wspominać po latach?

Poprzedni wpis był o prezentach - zabawkach, ale wiecie co jest najpiękniejszym prezentem, jaki dzieciaki będą wspominać po latach? Czas spędzony z rodzicami. Tak, coś czego nie trzeba kupować, szukać na portalach aukcyjnych ani opakowywać ozdobnym papierem. Wyjazd, wycieczka lub wspólne zabawy w domowym zaciszu. Bez włączonego telewizora, komputera, z wyciszonymi dzwonkami w komórce - tylko dzieciaki i rodzice. 
 
Zaradna złapała się na tym, że im więcej pracowała, tym częściej chciała wynagrodzić maluchom swoją nieobecność lub zmęczenie po powrocie do domu jakąś zabawką. Dzieciaki cieszyły się, chwilę bawiły, potem rzucały zabawkę w kąt i ciągle, uporczywie starały się zwrócić uwagę mamy na siebie. Zmęczona Zaradna wpadała w poczucie winy, znów rzucała się w wir pracy, żeby móc zagłuszyć wyrzuty sumienia kolejnymi zakupami i tak w koło. Na szczęście zrozumiała, że nie tędy droga - dzieciństwo to wyjątkowy czas, który rodzice i dzieciaki powinni spędzać razem. To nie zabawkę zapadnie w pamięci, ale wspólne wygłupy, wycieczki czy choćby wyjście na basen. Bliskość jest najważniejsza! Zabawki są miłym dodatkiem do dzieciństwa, nie jego podstawą i o tym powinni pamiętać wszyscy rodzice i opiekunowie :-)

3 komentarze:

  1. U nas tradycją jest "Dzień mamy i synka", kiedy to ruszamy na miasto tylko we dwoje i mamy czas na pogaduchy na każdy temat :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie! Nie dalej jak 3 dni temu zaczęły napływać do mnie zapytania od rodziny co kupić małemu z okazji mikołajek. Pomyślałam ze smutkiem że gdyby te osoby (dziadkowie przede wszystkim) poświęciły mu 2 godziny na wspólną zabawę (nie codziennie chociaż z jednymi dziadkami mieszkamy a nie poświęcają mu 10min) właśnie 6 grudnia byłby najszczęśliwszy. Bez sluchania "babcia ma robotę" "dziadka noga boli" itd.

    OdpowiedzUsuń