Strony

Dobre uczynki w przedszkolu i szkole

Zaradna Mama lubi dobre uczynki, o czym jej Czytelnicy niejednokrotnie się przekonali. Koniec roku to czas podsumowań i snucia nowych planów. Korzystając ze świątecznej atmosfery ruszają akcje pomocy dla potrzebujących. Najbardziej medialna jest "Szlachetna paczka", która pomaga tysiącom osób z całej Polski.
Planując świąteczne zakupy czy góry prezentów dla rodziny, zastanówcie się, czy wszystkie te rzeczy są Wam niezbędne i warte zakupu. Spróbujcie przygotować miłą niespodziankę komuś w potrzebie. Można wziąć udział w zorganizowanej akcji, a można rozejrzeć się dookoła, wśród sąsiadów, znajomych z pracy, z przedszkola czy szkoły. 
 
Odprowadzając codziennie dzieciaki do placówki widzicie, że są maluchy skromniej ubrane, ich rodzice z trudem dokładają się do grupowych składek. Zróbcie im niespodziankę, choćby anonimowo - wieszając w szatni woreczek z zabawką, bonem zakupowym itp. (Zaradna Mama odradza słodycze, chyba że symbolicznie). Można też porozmawiać z wychowawczynią, poprosić, żeby przekazała paczuszkę rodzinie, która najbardziej tego potrzebuje. Możliwości jest sporo, warto taka niespodzianką poprawić nastrój innym. Taki upominek nie rozwiąże problemów rodziny, ale pozwoli jej uwierzyć, nie jest na świecie sama, że są dobrzy ludzie wokoło.
Zaradni w tym roku nie kupią dzieciakom żadnych zabawek. Zamiast tego spędzą wspólnie czas na zabawach i wycieczkach. Zaoszczędzone w ten sposób pieniążki przeznaczą na dobre uczynki :-) Warto pomagać!

3 komentarze:

 1. Podziwiam. Nam jakoś trudno wyobrazić sobie święto bez prezentów. Ale pomagać, też próbujemy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieciaki dostaną prezenty z przedszkola, szkoły, mojego zakładu pracy i rodziny. Nie ma sensu kupować kolejnych rzeczy, wolimy pomóc innym :-)

   Usuń
 2. Zaradna mama to mistrzyni pomagania :) Coś o tym wiem :* :* :*

  OdpowiedzUsuń