Strony

Ufacie znajmomym swoich dzieci? A mieszkańcom osiedla, nieznajomym, przypadkowym przyjezdnym?

Ufacie znajomym swoich dzieci? A mieszkańcom osiedla, nieznajomym, przypadkowym przyjezdnym? Zaradni mają jeszcze małe dzieciaki, zaprowadzają i odbierają je ze szkoły/przedszkola. Ale czas pędzi jak szalony, jeszcze chwila i dzieciaki będą same chodzi, na drodze, na podwórku czy na placu zabaw będą spotykać wielu ludzi. Różnych ludzi. Rodzice nie zawsze będą obok, nie zawsze zdążą ostrzec przed niebezpieczeństwem. Jest wiele programów uwrażliwiających dzieci, aby nie ufały bezgranicznie obcym, że nie każdy ma dobre zamiary. Niestety wystarczy wziąć pierwszą gazetę z brzegu, żeby przeczytać o tragediach z udziałem maluchów. 
Porwania, gwałty, morderstwa - ofiarami są niewinne dzieciaki. Dzieciaki które zaufały osobie podającej się za znajomego rodziców, osobie kuszącej je słodyczami, obiecującej atrakcje. Nie tylko obcy stanowią zagrożenie, ile się słyszy o "wujkach", sąsiadach, kolegach z rozmaitymi zaburzeniami? Kiedy znika dziecko, liczy się każda minuta. Policja musi jak najszybciej odnaleźć ślady i zlokalizować jego położenie. Zanim będzie za późno. Zanim dziecko stanie się ofiarą przestępstwa i bohaterem kolejnego reportażu.
http://webep1.com/Zobacz/To?a=8033&mp=2157&r=Lw2Rodzice nie są w stanie zapobiec wszelkim nieszczęściom, jakie mogą spotkać dzieci, ale mogą zminimalizować ich skutki. Zabezpieczyć dziecko na wypadek zgubienia lub porwania, np. przez wyposażenie ich w lokalizator. Np. w telefonie komórkowym. Dzisiejsze osiągnięcia techniki pozwalają na wykorzystanie popularnych funkcji do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci. 
I-mobi.pl prosta aplikacja, którą rodzic instaluje na swoim i na dziecka telefonie. Dzięki temu w każdej chwili może zlokalizować telefon dziecka. Aplikacja daje też dostęp do smsów na telefonie dziecka. Nawet w przypadku gdy przestępca będzie chciał zatrzeć ślady i wyrzuci telefon, będzie można odczytać czy kontaktował się z dzieckiem, gdzie i w jaki sposób je zwabił, jakim numerem się posługiwał. Korzystanie z aplikacji jest odpłatne, nie jest to duży koszt, tym bardziej że bezpieczeństwo najbliższych jest bezcenne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz