Strony

2 pytania o korek i ogrzewanie - pomóżcie Zaradnej

Drodzy Czytelnicy, macie rozmaite doświadczenia i Zaradna zwraca się do Was z dwoma pytaniami:

1. Czy macie w domu korek na ścianie lub podłodze? Jakie ma właściwości wygłuszające i ocieplające? Rzeczywiście czuć widoczną różnicę? Mniej słychać sąsiadów? Są oszczędności na ogrzewaniu? Jaki macie korek - płyty, tapety, sprawdzony producent, dostawca?

2. Czy macie doświadczenie z panelami grzewczymi na podczerwień? Grzejnikami alternatywnymi dla piecy akumulacyjnych? Na rynku są cuda łączące zalety piecy akumulacyjnych (ładują się na nocnej taryfie a ciepło oddają w dzień),  w dodatku dogrzewają pomieszczenie promieniowaniem podczerwonym. Nikt ze znajomych Zaradnych nie ma czegoś takiego, nie mają więc wiarygodnych informacji dot. rzeczywistych kosztów ogrzewania. Na ulotkowych informacjach trudno się opierać, planując taki wydatek.
Jeżeli możecie się podzielić swoim doświadczeniem w którymś z tych tematów, piszcie w komentarzach lub na zaradna.mama@op.pl, możecie podawać linki do sprawdzonych sklepów, producentów itp. Na co zwrócić uwagę? Jakich błędów nie popełnić?

1 komentarz:

  1. Wynajmowałam kiedyś mieszkanie w którym podłogi i ściany w kuchni ( tak do wysokości przeciętnej lamperii) wyłożone były korkiem. Był fantastycznie ciepły w dotyku, dobrze się to myło a w mieszkaniu było ciepło. Ostatnio także pan który robił u mnie remont opowiadał, że u siebie w mieszkaniu ocieplał korkiem ( jeśli dobrze pamiętam ok 3 - 5 milimetrowej grubości ) ściany, i bardzo z efektu był zadowolony.

    OdpowiedzUsuń