Pograć na kalkulatorze

- Mamo, mamo a to co? - pyta Młody wskazując ikonkę kalkulatora na komputerze
- Kalkulator - odpowiada Zaradna
- Mogę go włączyć?
- Jasne, tu się dodaje, odejmuje, mnoży, dzieli - Zaradna zostawiła go z nowym odkryciem
Po chwili słyszy odgłosy zachwytu - wow, och, ale super, niesamowite! 
Zaskoczona zagląda Młodemu przez ramię, w obawie co zobaczy na monitorze a on po prostu sobie liczy.

Po południu zamiast w ulubioną grę, grał w "Kalkulator" :-)

Wiecie już co dostanie z okazji Dnia Dziecka? Najprostsze prezenty są najlepsze. Swego czasu furorę zrobiły lupy, kupione za jakieś 4zł. Dzięki nim dzieciaki bawiły się godzinami w detektywów szukających śladów, botaników odkrywających nowe rośliny czy zoologów badających nieznane formy życia (biedronki, mrówki i dżdżownice i gąsienice) :-)
Dziecięca wyobraźnia nie ma granic. Nie trzeba wydawać kupy kasy na wszystkomający gadżet, który znudzi/zepsuje się szybciej niż trwa jego reklama w tv. Najlepszym prezentem jaki rodzice mogą dać swoim dzieciom, to wspólnie spędzony czas. Zabawy, wycieczki, poznawanie otaczającego świata, odpowiadanie na pierdyliard pytań, które wielokrotnie doprowadzają dorosłych do białej gorączki, ale są niezwykle ważne z punktu widzenia dziecka. Pamiętajcie o tym, przed Dniem Dziecka, nie dajcie się zwariować i sprawcie aby Wasze pociechy za 20-30 lat wspominały wspólnie spędzony czas z rozrzewnieniem.

1 komentarz:

  1. Dobra rzecz taki kalkulator. Sama zapomniałam o jego istnieniu, gdyż korzystam z tego w telefonie. Dzięki za podrzucenie pomysłu na zabawę :)

    OdpowiedzUsuń