Strony

Rozmowa z dziećmi o seksie

- Dzieciaki pora do kąpieli - woła Zaradna
- Już idziemy, tylko nie uprawiajcie w tym czasie seksu - odpowiada Młody
....
.... Zaradni długo zbierają szczęki z podłogi. Młody ma 7 lat, jego siostra 6, czy to już pora na rozmowy o seksie?!?!?! 

Zaradny próbuje ratować sytuację:
- to znaczy? - pyta łamiącym głosem
- no jak to nie wiesz? - odpowiada zdziwiony Młody

W tym momencie Zaradna stara się zapanować nad zbliżającym (galopującym!) zawałem serca. W końcu ona wie, Zaradny wie, ale ile na ten temat wiedzą dzieci? Te śliczne, kochane, ledwie dające radę nosić tornistry dzieciątka....

- no nie przytulajcie się, a jak zobaczę całowanie to się chyba porzygam - kontynuuje Syn

Uffffff, więc o to chodzi :-D Młody jest na etapie obrzydzenia do całowania i przytulania do dziewczyn. Ale skąd to hasło o seksie? To za wcześnie na rozmowy na TAKIE TEMATY, zdecydowanie za wcześnie...... zwłaszcza dla Zaradnej.....

Kiedy odbyliście pierwszą poważną rozmowę z dziećmi o seksie? Stresowaliście się bardziej niż na maturze, czy poszło Wam jak z płatka?

8 komentarzy:

 1. Hmmm u nas temat wypływa co jakis czas... generalnie mysle, ze zaczynac rozmowy mozna juz z przedszkolakami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozmowy na temat skąd się biorą dzieci i jak przychodzą na świat mamy za sobą :-) Pomógł nam film z krecikiem - http://www.dailymotion.com/video/x4d311_39-krecik_animals. Ale seks to nie sama prokreacja i jak właśnie to im wytłumaczyć?

   Usuń
  2. Zaradna polecam Ci książkę Karoliny Młynarskiej Kochaj i rozmawiaj, naprawdę taka zwyczajna i do rzeczy, nie powie ci jak masz "to" dzieciom powiedzieć, ale właśnie jak nie dostać zawału;)

   Usuń
 2. Oj, obawiam się, że wiek 6 i 7 to już naprawdę ostatni dzwonek. Ale jeśli teraz akurat po raz pierwszy Młody poruszył temat, jak najszybciej skorzystajcie z okazji.... Mogę podsunąć, by ewentualnie z nim osobno, jeśli Córki jeszcze to nie interesuje. Powodzenia Wam Obojgu, będzie świetnie, tylko się przygotujcie i bądźcie sobą. Noemi

  OdpowiedzUsuń
 3. No ładne rzeczy :) Jednak mogli by się jeszcze troszkę wstrzymać z tematem co? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla rodziców zawsze będzie za wcześnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie było zamiast sexu, pytanie : Mamo a co to gwałt??
  O żesz mateczko ale gimnastykowałam szare komórki

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba lepiej przygotować sobie gotowe odpowiedzi, bo to pytanie prędzej czy później padnie. Zawsze można odesłać do babci.

  OdpowiedzUsuń