Strony

Majówka 2017

Tegoroczną majówkę Zaradni zaliczają do bardzo udanych, chociaż końcówka kwietnia tego nie zapowiadała. Sprawdziło się przysłowie, kwiecień plecień, bo przeplata - trochę zimy, trochę lata :-)

Zaradni z dzieciakami poszli na spacer po okolicy i trafili nad cudowne stawy. Tak piękne miejsca mają raptem 3 km od domu. Drugiego dnia zrobili to samo, ale wzięli rowery i zwiększyli dystans.Kolejnego dnia zwiedzili Jurapark w Krasiejowie. Jakbyście szukali fajnej miejscówki na spędzenie czasu z dzieciakami, na Opolszczyźnie - wbijajcie tam bez wahania. I koniecznie zarezerwujcie sobie na to caaaałłłyyyyy dzień.


A wiecie skąd się wzięły dinozaury na Opolszyźnie? Odkrycia dokonano w odkrywkowej kopalni iłów należącej do cementowni "Opole". Miejsce okazało się jednym z najbogatszych na świecie stanowisk triasowych kręgowców. Kopalnię zamknięto, postawiono pawilon dla naukowców, a następnie rozbudowano go na największy tematyczny park rozrywki w Europie.


Oprócz pawilonów i ścieżek edukacyjnych, są atrakcje rodem z wesołego miasteczka (karuzele, łódź piracka - Zaradna darła się na niej najgłośniej ze wszystkich, po czym ledwie z niej wyszła, bo miała nogi jak z waty). Jest co zjeść, co wypić a także najbardziej zajebisty plac zabaw, jaki Zaradna widziała w życiu. Zdecydowanie warto, zresztą popatrzcie sobie sami http://www.juraparkkrasiejow.pl/atrakcje/!

1 komentarz: