Majówka 2017

Tegoroczną majówkę Zaradni zaliczają do bardzo udanych, chociaż końcówka kwietnia tego nie zapowiadała. Sprawdziło się przysłowie, kwiecień plecień, bo przeplata - trochę zimy, trochę lata :-)

Zaradni z dzieciakami poszli na spacer po okolicy i trafili nad cudowne stawy. Tak piękne miejsca mają raptem 3 km od domu. Drugiego dnia zrobili to samo, ale wzięli rowery i zwiększyli dystans.


Kolejnego dnia zwiedzili Jurapark w Krasiejowie. Jakbyście szukali fajnej miejscówki na spędzenie czasu z dzieciakami, na Opolszczyźnie - wbijajcie tam bez wahania. I koniecznie zarezerwujcie sobie na to caaaałłłyyyyy dzień.


A wiecie skąd się wzięły dinozaury na Opolszyźnie? Odkrycia dokonano w odkrywkowej kopalni iłów należącej do cementowni "Opole". Miejsce okazało się jednym z najbogatszych na świecie stanowisk triasowych kręgowców. Kopalnię zamknięto, postawiono pawilon dla naukowców, a następnie rozbudowano go na największy tematyczny park rozrywki w Europie.


Oprócz pawilonów i ścieżek edukacyjnych, są atrakcje rodem z wesołego miasteczka (karuzele, łódź piracka - Zaradna darła się na niej najgłośniej ze wszystkich, po czym ledwie z niej wyszła, bo miała nogi jak z waty). Jest co zjeść, co wypić a także najbardziej zajebisty plac zabaw, jaki Zaradna widziała w życiu. Zdecydowanie warto, zresztą popatrzcie sobie sami http://www.juraparkkrasiejow.pl/atrakcje/!

2 komentarze:

  1. Kurcze, super te stawy wyglądają. W trakcie majówki zastanawialiśmy się z chłopakiem czy jechać do stobrawskiego parku krajobrazowego czy nad jezioro turawskie. Wybraliśmy to drugie i polecamy. Warto wejść od strony Kotórza Wielkiego. Przy silniejszym wietrze jest super efekt fal, prawie jak na morzu. Dodatkowo idąc ściężką na umocnieniu brzegu można dojść do średniego stawu gdzie jest dobre zaplecze gastronomiczne z plażą i darmowymi toaletami. Na drugim brzegu jeziora turawskiego również jest plaża i zaplecze gastronomiczne.

    OdpowiedzUsuń