Żmije i zaskrońce

Zaradna narzekała na komary... otóż drodzy Czytelnicy, komary to pikuś. Od dziś Zaradna złego słowa na nie nie powie. 

Niedzielny poranek, słoneczko świeci, wybrali się Zaradni na spacer do pobliskiego lasu. Dłużej im zeszło z dojazdem do lasu (a mają go na końcu swojej drogi), niż na spacerze.

Zaradna trafiła na młodą żmiję zygzakowatą, zrobiła dwa kroki i obok drzewa zobaczyła drugą. Bała się obejrzeć za siebie, bo co krok to nowe dziadostwo leżało. Z duszą na ramieniu poprosiła Zaradnego:
- wyprowadź mnie stąd....

Zaradny migiem wskazał drogę na leśną ścieżkę, którą defakto dookoła, ale "bezpiecznie" mieli wrócić. Idzie Zaradna na miękkich nogach, nie chce pokazać dzieciakom jak bardzo się boi, a tu na środku dróżki wygrzewa się zaskroniec. To tak spotęgowało strach Zaradnej, że już w każdym patyku widziała krwiożerczego stwora.
 • Tak, Zaradna wie, że zaskroniec jest niejadowity nic człowiekowi nie zrobi.
 • Tak, Zaradna wie, że młoda żmija jest pokarmem choćby dla jeża i nie skoczy człowiekowi do gardła.
Niestety jak włączy się panika, człowiek przestaje myśleć racjonalnie. Przed oczami Zaradna miała sceny z filmu "Węże w samolocie"

Zdjęć z lasu z oczywistych względów nie ma. I nie prędko Zaradna znów pójdzie tam na spacer. Bryyyyyy!!!!!!!!

Dopisek:
to zdjęcia zaskrońca, padalca i żmii zygzakowatej. Niby różnice widać gołym okiem, ale mając duszę na ramieniu Zaradna będzie brała nogi za pas, bez zbędnego przyglądania się.

zaskroniec

padalec

żmija zygzakowata


5 komentarzy:

 1. Brrrryyy też bym się bała....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieciaki się ze mnie śmieją. Teraz chodzą i straszą mnie wężami z plasteliny :-/

   Usuń
 2. Zaskroniec to jednak wąż, tyle, że niejadowity. Natomiast padalec, często w panice brany za groźnego węża jest beznogą jaszczurką :)
  edorota

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie w większości boją nawet niejadowitych węży, a okazuje się że to one boją się nas bardziej, bo to płochliwe gady które atakują tylko w obronie i gdy chcą zaspokoić głód... A zdjęcie filmu robi wrażenie,musze obejrzeć!

  OdpowiedzUsuń