WOŚP - za czy przeciw?

Już 26 rok z rzędu Zaradna wrzuca pieniążki do puszki WOŚP. Obie ciąże Zaradnej były zagrożone, przechodziła masę badań, leżała w szpitalu. Widziała sprzęty oklejone charakterystycznymi serduszkami. 
I co z tego, że firma Owsiaka na tym zarabia? Co z tego, że na Woodstock alkohol leje się strumieniami? Odwala kawał dobrej roboty i chwała mu za to! Każda inicjatywa mająca na celu ratowanie życia i zdrowia ludzkiego jest ważna. 
Jak zwykle jest również wiele głosów krytycznych odnośnie WOŚP. Każdy ma prawo do własnego zdania, czemu nie. Ale drodzy krytycy, jeśli uważacie że WOŚP jest złe, stwórzcie własną akcję, pokażcie jak waszym zdaniem powinna funkcjonować organizacja zbiórek na taką skalę, pokażcie że wiecie więcej, umiecie lepiej. Nie będzie przegranych, a wygranymi będą ludzie ratowani i leczeni sprzętem kupionym z pieniędzy ze zbiórek. A póki co Zaradna idzie wrzucić kasę Owsiakowi.
A Wy drodzy Czytelnicy, wspieracie WOŚP? Jakie jeszcze inne akcje pomocowe znacie i lubicie? Zaradna lubi też Szlachetną Paczkę fundacji Wiosna.

6 komentarzy: