JAK SPRAWNIE, BEZPIECZNIE I TANIO POZBYĆ SIĘ KLESZCZA?

No i się zaczęło, piękna pogoda, spacery, wycieczki rowerowe i kleszcze. Zaradna mieszka w parku krajobrazowym, przecudna okolica, lasy, stawy, łąki, pola i kleszcze. I o kleszczach dzisiaj będzie. W zasadzie nie tyle o nich, czy o chorobach przez nie przenoszonych, bo internety są pełne artykułów w tym temacie, ale o tym JAK SPRAWNIE, BEZPIECZNIE I TANIO POZBYĆ SIĘ KLESZCZA.
Na rynku dostępne są rozmaite akcesoria do usuwania kleszczy, i to dosłownie za kilka złotych.
Nie trzeba wydawać majątku, a taki gadżet zawsze warto mieć pod ręką. Przyrząd posiada dwie końcówki o rożnych wielkościach, do wyciągania mniejszych i większych kleszczy. Cena 7,23 zł.

Zestaw 2 w 1. Spray który zamraża kleszcza i pęseta do jego bezpiecznego wyciągnięcia. Cena 13,52 zł.


Chyba najbardziej popularny Anty-kleszcz. Pompka ssąca, która wysysa kleszcze a także jad innych owadów. Przyrząd do kupienia za mniej niż 10 zł.
Proste, tanie i co najważniejsze SKUTECZNE PRZYRZĄDY WO WYCIĄGANIA KLESZCZY. Jeśli macie namiary na inne, dajcie znać w komentarzach, dzielimy się wiedzą :-)

5 komentarzy:

 1. Kleszcze to faktycznie duży problem. Muszę pomyśleć o kupnie któregoś z zaproponowanych przez Ciebie zestawów. Faktycznie kosztują niewiele.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo boję się kleszczy. Niestety, mieliśmy już z nimi do czynienia. Miałam kleszcza ja. Miał też mój syn. Trochę spanikowałam i nie próbowałam sama go wyciągać - pojechałam do lekarza. Żałuję tylko, że w całym tym stresie towarzyszącym sytuacji, nie poprosiłam o zachowanie kleszcza do badań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Badanie kleszcza jest niepotrzebnym wydatkiem i to dużym. Jeśli nawet okaże się, że ten kleszcz był zarażony borelioza, to przecież nie będziemy go leczyć. ;)

   Usuń
 3. Warto mieć taki zestaw u siebie w apteczce.

  OdpowiedzUsuń