Uwaga 500+ i 300+

Drodzy Rodzice i Opiekunowie, kto jeszcze nie złożył wniosku o 500+ i 300+, to niech dopełni formalności i nie przegapi terminów. Dla przypomnienia:
  • wnioski na 500+ należy składać co roku do 30 sierpnia, wówczas będzie zachowana ciągłość wypłaty świadczenia. Jak ktoś złoży wniosek we wrześniu, to dostanie pieniądze w listopadzie z wyrównaniem za październik, jak w październiku, to dostanie w grudniu z wyrównaniem za październik i listopad, ALE UWAGA - jak ktoś złoży wniosek w listopadzie, to dostanie 500+ bez wyrównania za poprzednie miesiące!
  • Ostateczny termin złożenia wniosku na 300+ to 30 listopada, ale im wcześniej złożycie wniosek o 300 plus, tym szybciej otrzymacie świadczenie z programu „Dobry Start”. Jak podaje MEN, złożenie prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę do 30 września, ale z potwierdzonego źródła wiem, że pierwsze wypłaty będą już w sierpniu. 
  • 300+ i 500+ na drugie i kolejne dziecko przysługuje każdemu, bez względu na dochód. 500+ na pierwsze dziecko przysługuje, gdy dochód nie przekracza 800 zł/os.
  • na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jest wiele innych kwestii wyjaśnionych w bardzo przystępny sposób KLIK

2 komentarze:

  1. Ja już odebrałam decyzję o przyznaniu 300+ :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja już otrzymałam wypłatę z 300 + a decyzja przyszła emailem.

    OdpowiedzUsuń